string(2) "pl"

Standard to przeszłość – tworzymy dla zastosowań ekstremalnych

Nowa seria sprężarek przewoźnych CompAir

Pomiędzy 11 a 17 kwietnia w Monachium, na targach Bauma,  CompAir zaprezentował nową serię sprężarek przewoźnych klasy średniej, tj. 5,5–7,6 m³ dla wersji ciśnieniowych 5–14 barów. Maszyny te spełniają wymogi UE z zakresu emisji Stopnia IIIB, oferując przy tym o wiele więcej korzyści. Pomimo zastosowania filtra cząstek stałych zużycie paliwa nowych maszyn jest w przybliżeniu o 10% niższy niż w przypadku porównywalnych poprzedników. Seria ta, poza doskonałą obudową, została całkowicie zmieniona. CompAir skupia się na „technologiach praktycznych”, a na targach zaprezentowane zostało 6 nowych modeli. Od niewielkich C14 aż po TurboScrew.

Obecnie ekstremalne zastosowania to już nie tylko mniejsza emisja. Poza zastosowaniami podstawowymi sprężarki tego producenta były przez lata z powodzeniem stosowane w górnictwie na głębokości przekraczającej 1000 metrów, oczywiście z opcją uzdatniania gazów spalinowych, lub wykorzystywane z dala od brzegu na Morzu Północnym i Bałtyckim, gdzie stopień zasolenia powietrza był wysoki, przy budowie elektrowni wiatrowych czy podczas budowy aktualnego szlaku transportowego z Danii na Wyspę Fehmarn po stronie niemieckiej. Sprężarki CompAir sprawdzają się doskonale również w przypadku niskich temperatur i dużych wysokości. Maszyny te wykorzystywano przecież do prac badawczych na Biegunie Południowym oraz na budowach w Alpach, gdzie wysokości przekraczały 1000 metrów nad poziomem morza. Na alpejskie szczyty sprężarki zostały dostarczone helikopterem.

Informacje, jakie uzyskaliśmy dzięki wielu tego typu ekstremalnym zastosowaniom, okazały się niezwykle cenne dla naszego zespołu ds. rozwoju pracującego w zakładzie w Simmern. Otworzyły to przed nim możliwości związane z konstruowaniem jeszcze lepszych maszyn.

Czystsze emisje do dobry kierunek, lecz czystsza i mniejsza emisja uzyskiwana dzięki większej wydajności maszyny to jeszcze większy sukces. CompAir wykorzystuje opracowane i wyprodukowane przez siebie stopnie sprężania. Najnowszy z nich to GD4. Wyprodukowane z myślą o wąskim zakresie tolerancji sprężarki śrubowe są prawdziwymi „zawodnikami klasy lekkiej”. Zastosowanie silników o odpowiedniej mocy, tj. dopasowanie wielkości oraz wydajności, poskutkowało zwiększeniem stopnia wydajności ogólnej. Ponadto dostępna jest również opcja ciągłego sterowania przepływem o zmiennej objętości. Obsługa jest łatwa, intuicyjna i przejrzysta. Obudowa zapewnia przestrzeń, w której można umieścić narzędzia, ale także wyposażenie dodatkowe, takie jak generatory prądu czy dodatkowe filtry.

Bi-turbo - najwyższa w swojej klasie skuteczność i wydajność

Bogata seria przenośnych sprężarek bi-turbo, których przepływ objętościowy wynosi 20–27 m³, w wersjach ciśnieniowych 9–24 barów, to wypróbowane maszyny, które ciągle utrzymują swoją silną pozycję. Chociaż zostały wprowadzone kilka lat temu, nadal odznaczają się wyjątkowością na tle innych sprężarek dzięki wyraźnie niższemu zużyciu paliwa. Także tutaj CompAir wdraża swoją zasadę: nawet jeśli emisje są czyste, to ich mniejsza ilość niesie za sobą jeszcze więcej korzyści.

Zdjęcia: CompAir / Simmern / Niemcy

Wszystko, co znalazło się pod obudową tego modelu, jest nowe.

Sprężarki CompAir sprawdzają się doskonale również w przypadku niskich temperatur i dużych wysokości.

Chociaż zostały wprowadzone kilka lat temu, nadal odznaczają się wyjątkowością, dzięki swojemu pozwalającemu się zmierzyć niskiemu zużyciu paliwa.

Chociaż zostały wprowadzone kilka lat temu, nadal wyróżniają się dzięki wyraźnie niższemu zużyciu paliwa.

O CompAir

CompAir jest czołowym światowym producentem rozwiązań w zakresie sprężania powietrza i gazów, zapewniającym wysokiej jakości, niezawodne oraz charakteryzujące się wysoką wydajnością sprężarki stosowane w różnych dziedzinach przemysłu, w tym w przemyśle ogólnym, przybrzeżnym, bezolejowym, budowniczym oraz przy napełnianiu za pomocą CNG. Dzięki rozległej sieci przedstawicielstw handlowych oraz dystrybutorów na wszystkich kontynentach CompAir oferuje swoją fachową wiedzę, zapewniając pełną obsługę techniczną we wszystkich zakątkach świata.

– Koniec –Najnowsze wiadomości......

CompAir poszerza gamę bezolejowych, dwustopniowych sprężarek śrubowych

Dowiedz się więcej...

Standard to przeszłość – tworzymy dla zastosowań ekstremalnych

Dowiedz się więcej...

CompAir wprowadza zupełnie nowe, sprężarki śrubowe z wytryskiem oleju 160–250 kW

Dowiedz się więcej...


Newsletter signup image