string(2) "pl"

CompAir wprowadza zupełnie nowe, sprężarki śrubowe z wytryskiem oleju 160–250 kW

Czołowy producent sprężarek, CompAir, zaczęła od zera. Całkowicie przeprojektował swoje sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju 160 kW - 250 kW, aby zaoferować gamę urządzeń, które zarówno spełniają, jak i wykraczają poza oczekiwania obecnych i przyszłych klientów.

Wypowiedź Marcusa Hamiltona, Kierownika ds. Produktu, dotycząca nowej gamy produktów: „Ponieważ ważne jest dla nas spełnianie potrzeb i życzeń klientów oraz wdrażanie najnowocześniejszych technologii i koncepcji konstrukcyjnych, jesteśmy w stanie zaoferować gamę doskonałych sprężarek zapewniających jeszcze większą ilość powietrza atmosferycznego, jeszcze mniejszy wpływ na środowisko, niższe poziomy hałasu, nową konstrukcję chłodzącego wentylatora promieniowego typu split, nowy sterownik oraz wiele innych funkcji”.

frame6_komunikat_prasowy

Nowa gama kompresorów obejmuje osiem modeli: L160, L200, L250 and L290 - wszystkie dostępne zarówno w wersji z stałą wydajnością, jak i regulowaną (RS), zaś ich zapewniana wydajność wynosi od 7 do 46 m3/min. przy ciśnieniu 7,5, 10 oraz 13 barów.

Marcus Hamilton kontynuuje: „W rezultacie powstała nowa, ekscytująca gama kompresorów wykorzystujących przekładnie oraz napędy bezpośrednie, które zapewniają do 12% więcej sprężonego powietrza, wykorzystując ten sam silnik. Ponieważ ograniczenia budżetowe oraz wysokie opłaty za energię są ważnymi kryteriami dotyczącymi zakupu dla klientów na całym świecie, skrupulatnie zbadaliśmy każdy z podzespołów, aby zapewniać więcej korzyści przy mniejszym zużyciu energii. Najważniejsze jest przywiązanie do szczegółów. Na przykład zasysanie chłodniejszego powietrza z zewnątrz, niskie wartości na wlocie stopnia sprężania – to są warunki rzeczywiste związane z zapewnianiem większego masowego natężenia przepływu zarówno do, jak i ze stopnia sprężania. To z kolei daje klientowi więcej sprężonego powietrza w przeliczeniu na kW oraz przekłada się na lepszą ogólną wydajność. Inne kwestie, takie jak dzielenie wentylatorów chłodzących oraz komór w celu uzyskania jak najniższych temperatur wylotowych sprężonego powietrza, dotyczą zakresu przepływu. Pozwalają one zmniejszyć koszty przestojów oraz opracować nowe filtry wlotowe powietrza, których osiągi są o 13% lepsze niż w przypadku poprzedniej konstrukcji. Wszystkie wspomniane innowacje to wynik dużej uwagi przykładanej do konstrukcji tworzonych urządzeń”.

Lepsze wykorzystanie energii

Zużycie prądu przez sprężarkę może wynieść aż do 80% całkowitych kosztów eksploatacyjnych, dlatego użytkownicy chętnie korzystają z nowych technologii w celu obniżenia ogólnego zużycia energii elektrycznej. Nowa gama kompresorów RS  CompAir wykorzystuje najnowszą, zaawansowaną przekładnię oraz napęd bezpośredni 1:1, co przekłada się na wzrost wydajności i niezawodności.

Dzięki nowemu wysokowydajnemu falownikowi montowanemu w maszynach z funkcją regulacji prędkości klienci mogą maksymalnie zwiększyć swoją wydajność energetyczną, co z kolei może przełożyć się na zmniejszenie kosztów nawet do 35%. Zastosowana w nim unikalna koncepcja chłodzenia wykorzystuje stronę ssawną wentylatorów promieniowych sprężarki zamiast polegania na małych, pojedynczych wentylatorach chłodzących. Oznacza to, że podzespoły są przez cały czas chłodzone, co zapewnia wyższą wydajność energetyczną oraz optymalną niezawodność.

Łatwiejsza konserwacja

Idealny dostęp do wszystkich miejsc maszyny, w tym części podlegających regularnemu zużyciu oraz chłodnic, umożliwia łatwiejszy serwis oraz rentowniejszą eksploatację nowej gamy sprężarek.

Przekonstruowany stopień sprężania posiada filtr oleju oraz zawór termostatyczny ograniczający liczbę przewodów oraz węży, które wymagałyby regularnej wymiany. Większą niezawodność uzyskano ponadto przez zmniejszenie liczby punktów nieszczelności, a sama konstrukcja pozostawia więcej miejsca na cyrkulację powietrza chłodzącego, wydłużając żywotność urządzenia.

Wszystkie główne podzespoły zostały umiejscowione tak, aby ułatwić dostęp technikom serwisowym podczas prowadzenia rutynowych czynności konserwacyjnych. Dzięki temu uzyskaliśmy krótsze czasy przestojów. Odchylana pokrywa separatora oleju oraz wysokowydajne, automatyczne smarowanie łożyska silnika to tylko część zalet uzyskanych dzięki nowej konstrukcji sprężarki.

Inteligentna konstrukcja

Przy powierzchni wynoszącej zaledwie 6,2 m2 zarówno dla sprężarek o stałej prędkości, jak i sprężarek RS, mamy do czynienia z wyjątkowo małymi rozmiarami. Dzięki temu sprężarki te doskonale nadają się do montażu w miejscach, gdzie przestrzeń odgrywa znacząca rolę. Wolny stopień sprężania stworzony w nowym ośrodku badawczo-rozwojowym w Niemczech, a także wentylatory promieniowe z opcją falownika gwarantują cichą pracę maszyn począwszy od 76 dB (A) w przypadku modelu L160.

Aby pomóc firmom w utrzymaniu w ryzach ich budżetu oraz uzyskaniu stałej wysokiej wydajności ich sprężarek, CompAir oferuje swoją doskonale znaną, darmową gwarancję Assure™ obejmującą wszystkie modele.

W przeciwieństwie do zwykłych gwarancji czasowych Assure™ opiera się na liczbie przepracowanych przez sprężarkę godzin i jest całkowicie darmowa do 44 000 godzin lub przez 6 lat. Celem Assure™ jest ochrona inwestycji klienta poprzez zapewnienie regularnych prac konserwacyjnych wykonywanych przez certyfikowanych serwisantów CompAir przy użyciu oryginalnych części i smarów.

O CompAir

CompAir jest czołowym światowym producentem rozwiązań w zakresie sprężania powietrza i gazów, zapewniającym wysokiej jakości, niezawodne oraz charakteryzujące się wysoką wydajnością sprężarki stosowane w różnych dziedzinach przemysłu, w tym w przemyśle ogólnym, przybrzeżnym, bezolejowym, budowniczym oraz przy napełnianiu za pomocą CNG. Dzięki rozległej sieci przedstawicielstw handlowych oraz dystrybutorów na wszystkich kontynentach CompAir oferuje swoją fachową wiedzę, zapewniając pełną obsługę techniczną we wszystkich zakątkach świata.Najnowsze wiadomości......

CompAir poszerza gamę bezolejowych, dwustopniowych sprężarek śrubowych

Dowiedz się więcej...

Standard to przeszłość – tworzymy dla zastosowań ekstremalnych

Dowiedz się więcej...

CompAir wprowadza zupełnie nowe, sprężarki śrubowe z wytryskiem oleju 160–250 kW

Dowiedz się więcej...


Newsletter signup image